۲۴ ساعت

09 سپتامبر
۱ دیدگاه

ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا ؟

تاریخ نشر چهارشنبه ۱۸سنبله  ۱۳۹۴ – نهمم سپتامبر   ۲۰۱۵ هالند

دوستان محترم و گرامی لطفا نظریات خویش را در قسمت دیدگاه های صفحه ۲۴ ساعت بنویسید تا مطالب شما همیش محفوظ بماند .
با عرض حرمت
مهدی بشیر

*********

ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا ؟

چه تفاوت تلخیست میان  احمد ضیا مسعود  و احمد شاه مسعود !

 استاد عنایت الله باور بامیک

   احمد ضیا مسعود فقط  ژنتیک ( احمد شاه مسعود را دارد اما  فونتیک  ) او را هیچ نخوانده است . به نظر من این بزرگوار را باید احمد  جاه ( مسعود گفت و او را  احمد شاه مسعود ).

تفاوت دیگر این برادر با آن برادر در این است که احمد شاه مسعود  قلندر مآب ( بود و احمد ضیا مسعود  جلالت مآب  ) است . احمد شاه مسعود شوق ادب و حفظ کلاه و کشور را در سر داشت و احمد ضیا مسعود شوق طرب و حفظ جاه و موتر را در سر دارد . او در سفرهء صبح و شامش با توت و  تلخان ( قناعت می کرد و این با  ماغوت ) و مرغ بریان . او برای مردم و وطنش می جنگید و این برای حلقوم و بدنش . او دشمن و دوست را خوب می شناخت و تفکیک می کرد و این برادر او نه سمت و سویی می شناسد و نه آبرویی و حتا حاضر است به خاطر به دست آوردن کرسی و نام و نشان و مقام با وطن فروشان و دلقکان پاکستان هم ، همدست شود و دست به معامله بزند .
    آن احمد شاه خواب نداشت و غرق عذاب بود و این احمد شاه مستانه خواب می کند و شهد و شباب دارد . آن احمد شاه در خلوت و بیابان و بحران غرق خدا و نماز بود و این احمد شاه غرق نیاز و آز است. تفاوت های زیادی میان آن برادر و این  برادر وجود دارد ؛

( این جنب و جوش مطلق و تن پرور همیش 
آن کار و کوش مطلق و هم سنگر همیش)

او می خواست میهنش گل بهار باشد ؛ این می خواهد خودش در گلبهار باشد . و جمله های آخر این که او(  مسعود  بود و این  مقصود ) است . هر دو از پنجشیرند اما او را مردم ( شیر پنج شیر) می گفتند و این را نمی دانم  که چه لقب  مردم برایش خواهند گذاشت.

باور بامیک

 

یک پاسخ به “ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا ؟”

  1. admin گفت:

    درود به جناب آقای باور بامیک . تشکر از این که واقغیت ها و تفاوت های دوبرادر تفنگسالار را بیان نموده اید. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما