۲۴ ساعت

11 آگوست
۲دیدگاه

منتظر عقاید و نظریات شما هستم نه لایک

تاریخ نشر سه شنبه ۲۰ اسد ۱۳۹۴ –  ۱۱ آگست  ۲۰۱۵ هالند

افغانستان

دوستنان محترم و گرامی  لطفا نظر های تانرا در قسمت دیدگاه های صفحه ۲۴ ساعت بنویسید تا همیشه محفوظ باشد .

با عرض حرمت

مهدی بشیر

***********

منتظر عقاید و نظریات شما هستم نه لایک شما :

سد همایون شاه عالمی

محترم سید همایون شاه (عالمی)

محترم سید همایون شاه (عالمی)

هموطنان عزیز!

اگر با نظریاتم موافق هستید در مواردی که ذکر میکنم بیفزاید و منتظر عقاید و نظریات شما هستم نه لایک شما :
حالا اگر حکومت ما کار نمیکند و فلج است، ما باید بحیث افغان کاری بکنیم :


۱- متحد شویم و افغانستان را با تمام ملیتها ، اقوام ، زبانها و مذاهبش دوست بداریم.
۲- از سخنانی که نفاق و پراگندگی ایجاد مینماید بپرهیزیم.
۳- تولیدات وطن خود را خریداری نموده و دستگاه های شخصی و سرمایه گزاری های کوچک وطن را حمایت نموده و تقویه کنیم.
۴- اگر بدیل یک جنس عوض پاکستانی بودنش باشد خریداری نموده و جنس و غذا و میوه و کالای چتلستان را حتی الامکان نخریم و استفاده نکنیم.
۵ – مریض هایمان را عوض پاکستان به هند، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان و ترکیه و… ببریم و اگر در کشور برای آن مرض درمان باشد در شفا خانه های وطن تداوی کنیم.
۶- مردمان سرحد یعنی ولایات سرحدی از چلش پول چتلستان خوداری نمایند.
۷ – بمجرد شناسایی هواداران چتلستانی در دوایر حکومتی آنرا معرفی نموده و رسوا نمائیم.
۸- اردو و پولیس و نیرو های امنیتی بیدار باشند که در بین شان چتلستانی ها جای نگیرند. ۹ – تجار ما مکلفیت دارند که حتی الامکان مال را از کشور هایی دیگری عوض پاکستان وارد نمایند و نفع خویش را در نفع ملت جستجو نمایند.
۱۰ – کسانی که در خارج از کشور زندگی میکنند و خواهان کمک به هموطنان هستند عوض اینکه پول نقد را به چند نفر کمک نموده و آنها را به مفتخواری عادت میدهند فقط یک فامیل را طوری حمایه کنند که آنها صاحب یک دکان کوچک و یا کدام دستگاه تولیدی شوند مانند ارسال ماشین های خیاطی، ماشین آب میوه کشی و ……..
۱۱ – چندی قبل هموطنان عزیز ما به اهدای خون در شفا خانه ها به نیرو های امنیتی و شهدا، کار بسزایی را انجام دادند؛ به همین ترتیب هموطنانی هستند که موسسات خیریه کوچکی را ایجاد نموده اند ؛ و همگی دزد نیست هموطنان متمول میتوانند با آنها کمک کنند.
۱۲ – هنرمندان با استعداد که در داخل و خارج کشور هستند میتوانند با راه اندازی Fund Raising کانسرت ها و (فند ریزنگ)
به موسسات کوچک مخصوصاً موسسات که برای زنان ایجاد گردیده کمک نموده و هنر خویش را در خدمت هموطنان قرار بدهند.
۱۳ – هموطنانی که در خارج زندگی میکنند، تظاهراتی را در مقابل سفارتخانه های چتلستان براه بیاندازند تا دنیا بداند که عامل تمام بدبختی ها منطقه همین کشور سیهونیستی نامسلمان بنام مسلمان است و مرکز پرورش تروریست ها و عامل بدبختی در جهانست.
۱۴ – یک تعداد متخصصین و کسبه کارانی که به چتلستان و ایران رفته اند، مشکلات را قبول نموده و بوطن مراجعت نمایند و با خشک و تری وطنداران بسازند، حد اقل منّت دشمن دنی را نکشند، زیرا دیده ام که در اعمار بسیاری از بلند منزلها کارگران چتلستانی کار میکنند زیرا کار را بلد هستند؛ ما را چه بلا زده است؟
۱۵ – از ( احمد انیس) :
ملت افعانستان با حفظ وحدت ملی در جستجو یک رهبر ملی باشند که کلمه رهبر به شخصبت، لیاقت ، پاک نفسی و هویت ملی او صدق نماید ، ملت افعانستان در وجود چنین رهبری که قوت و توان سازماندهی و بسیج عمومی را داشته باشد می تواند در تطبیق فرموده های شما و غلبه بر دشمن آشتی ناپذیر فایق آیند.

۱۶ – جناب ولید فرهاد نوشت:
Walid Farhad در همه نقاط باشما موافق هستم در قسمت شماره ۲ باید متذکر شوم که ما یک ملت (Nationality) داریم که عبارت از افغان (Afghan) است و اقوام مختلف که عبارت تاجک هزاره ترکمن پشتون وغیره

متباقی را شما هوطنان بنویسید تا یک لست دراز از اصلاحات موثر و عملی بوجود آید

 

۲ پاسخ به “منتظر عقاید و نظریات شما هستم نه لایک”

  1. admin گفت:

    درود به جناب عالمی عزیز ، وتشکر از پیشنهادات عالی تان . من صد در صد با شما موافق هستم . اولین کار دولت و حشت ملی است تا جلو اموال وارداتی چتلستان را بگیرد و بعدا برادران جانی کرزی و غنی را که همین اکنون در بهترین بست ها مقرر اند و ماهانه هزاران دالر معاش میگیرند و حتی در قوای امنیتی اند که باید شناسایی شوند و دست بسته از ادارات اخراج شوند. همجنان دولت باید به سکتور خصوصی کمک کند تا آنها مواد مورد ضرورت هموطنان ما را از کشور های دیگر وارد کنند. و اصلا با جتلستان قظع رابظه کنند و افغانستان بانک کلدار این وحشی را در افغانستان از چلند بی اندازد. و نفرین به کرزی و غنی که به امر باداران جتلستان وحشی و سعودی آدمخور برادران جنایتکار خود را از زندان ها رها کردند. همچنان هموطنان ما و قوای امنیتی هوشیارانه متوجه اوضاع کشور باشند. و ع غ بفکر تقسیم قدرت و منفعت شخصی خود نباشند و مردم را متحد سازند تا همه از سراسر افغانستان بدون تعصبات مذهبی ، زبانی ، منطقوی ،قومی و نژادی باهم زندگی کنند . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

  2. Homayoun Alimi گفت:

    دوست نهایت گرامی و برادر ارجمندم جناب مهدی بشیر سلامت باشید و عالم سپاس از زحمات شما، شاد و موفق باشید.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما