۲۴ ساعت

26 جولای
۱ دیدگاه

کنفرانس شبکه زنان درباره مبارزات زنان

تاریخ نشر یکشنبه سوم  اسد ۱۳۹۴ – ۲۶ جولای  ۲۰۱۵ هالند

کنفرانس شبکه زنان درباره مبارزات زنان علیه بنیادگرایی مذهبی

استکهلم، سوئد – ۴ تا ۶ سپتامبر ٢٠١۵

   شبکه زنان در استکهلم از چهارم تا ششم سپتامبر ٢٠١۵  یک کنفرانس برگزار خواهد کرد. عنوان این کنفرانس ‘بنیادگرایی مذهبی از دیدگاه حقوق زنان’ است.

   امنیت و حقوق انسانی زنان در بخشهایی از خاورمیانه و شمال آفریقا به علت رشد بنیادگرایی مذهبی در خطر است. در سوئد و دیگر بخشهای اروپا هم بنیادگرایان هر چه بیشتر از نفوذشان برای محدود کردن و کنترل زنان در زندگی روزمرهشان استفاده میکنند.

   سازمانها و فعالین زنان بطور منفرد و جُدا از هم، برای حفاظت از حقوق زنان و برای بهبود وضعیت زنانِ منطقه در خاورمیانه و شمال آفریقا و جاهای دیگر، هر روزه در حال مبارزه هستند. اما به درجهای که بنیادگرایی گسترش پیدا میکند، نیروهای ضد آن هم به تقویت و هماهنگی نیاز دارند.

   هدف کنفرانس تدوین استراتژىها و نشر اطلاعات برای و درباره کسانی است که علیه بنیادگرایی مذهبی، برای دمکراسی و حقوق انسانی زنان فعالیت میکنند. هدف کنفرانس همچنین کمک به افزایش هشیاری عمومی نسبت به خطراتی است که با عروج بنیادگرایی، دمکراسی و حقوق بشر را مورد تهدید قرار میدهد.

   با برگزاری این کنفرانس شبکه زنان پلاتفرمی را برای فعالین خاورمیانه/شمال آفریقا و اروپا فراهم میکند تا آنها که علیه بنیادگرایی و تبعیض بر اساس جنسیت، قومیت و تعلقات مذهبی مبارزه میکنند، به تبادل تجربه بپردازند. آنها که در محل و در میدان به کار اشاعه دمکراسی و حقوق بشر مشغولند تجارب مهمی برای دیگران دارند. در این کنفرانس سخنرانیها و ورکشاپهایی خواهد بود با این مقاصد:

١- بحث و تحلیل مسائل سیاسی جاری و اوضاع امنیتی و تأثیرات آنها بر زندگی زنان

٢- بحث و تحلیل بنیادگرایی و چرایی و چگونگی عروج آن در بعضی مناطق. به کمک هم، سعی میکنیم عوامل و راههایی را شناسایی کنیم که بنیادگرایان برای رشد و تقویت خود از آنها استفاده میکنند و اینکه خود ما برای بستن این راهها و جلوگیری از عروج بنیادگرایی، در کوتاه مدت و بلند مدت، چه میتوانیم بکنیم.

٣-  تبادل استراتژیهای مقاومت در مقابله با بنیادگرایی مذهبی و تجاوزات به حقوق زنان و تدوینِ باشتراکِ استراتژیهای جدید برای مقاومت فراتر که بتواند در سطح ملی و بینالمللی انعکاس داشته باشد.

۴- تقویت همبستگی میان سازمانها و فعالین زنان در تلاش مشترکمان علیه بنیادگرایی مذهبی.

   با گِرد هم آوردن فعالین زنان و شناسایی تجارب و استراتژیها، ما یک پایگاه اطلاعاتی مشترک را برای آنها که برای حقوق زنان و دمکراسی کار میکنند، پی میریزیم. از طریق کانالهای مطبوعاتی عمومی گوناگون و شبکههای سازمانها، شبکههای اجتماعی، وب و غیره، ما این موضوع را، به قصد افزایش هشیاری عمومی نسبت به این مسأله، برجسته میکنیم. این کنفرانس تبادل تجربه و نحوه برخوردها، و اشاعه آنها را در بین همگان تسهیل میکند.

شبکه زنان٬ برگزار کننده کنفرانس٬ سازمانی است که برای حقوق  جهانی زنان و کودکانمبارزه می‌کند. حقوق بشر جهان‌شمول است و هرگز نباید با ملاحطاتی مانند جنسیت٬ فرهنگ٬سنت٬ ناموس یا مذهب نقض شود٬ این مبنایی است برای کار درشبکه زنان. 

شبکه زنان علاوه بر آگاهی رسانی و بسترسازی افکار عمومی در سطح ملی و بین المللی به کودکان و زنانی که در   معرض خشونت و ستم قرار دارند٬ کمک و مشاوره نیز می‌دهد.

شرکت کنندگان خارج از استکهلم برای رزرو جا با مراکز اقامتی زیر می‌توانند تماس بگیرند:

Mercure Hotel, www.mercure-hotel-stockholm.com 

Hostel By Nordic,www.hostelbynordic.se 

Zinkensdamm Hotel & vandrarhem,www.zinkensdamm.com/vandrarhem/            

    کسانی که امکان تهیه محل اقامت ندارند می‌توانند در خانه های شخصی اعضای شبکه زنان اقامت نمایند. در این صورت، لطفاً با لیلا قرایی٬ تلفن: +۴۶ ۷۰ ۷۷۷ ۱۸ ۳۸  میل آدرس:  leila@kvinnonet.org

 یا با الیزابت وامکِن٬ تلفن: +۴۶ ۷۰ ۷۷۷ ۹۷ ۱۵  میل آدرس:elisabeth@kvinnonet.net  تماس بگیرید.
 
ما مشتاقانه منتظر شرکت شما در این کنفرانس هستیم!

Med vänlig hälsning / Best regards,

Leila Qaraee
Ordf. Kvinnors Nätverk (Chairperson, Women’s Network)
Ansvarig utgivare Kvinnors Röst (Publisher, Women’s Voice)
——– Originalmeddelande ——–
Från: Mehdi Bashir
Datum:2015-07-23 21:27 (GMT+01:00)
Till: Leila Qaraee
Rubrik: Re: فراخوان برای شرکت در کنفرانس شبکه زنان در استکهلم
 

یک پاسخ به “کنفرانس شبکه زنان درباره مبارزات زنان”

  1. admin گفت:

    از مادران و خواهران عزیزیکه در استکهلم و حومه زندگی میکنند امیدوارم که در این کنفرانس اشتراک نمایند. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما