۲۴ ساعت

21 مارس
۸دیدگاه

سال نو ونوروز باستانی به همه مبارک

تاریخ نشر شنبه  اول حمل ۱۳۹۴ – ۲۱ مارچ ۲۰۱۵ هالند

سال نو و بهار نو

دوستان و هموطنان عزیز سال نو تان مبارک

محمد مهدی بشیر

محمد مهدی بشیر

محمد مهدی بشیر

خون خواهر شهید فرخنده پایمال شدنی نیست

ملای وحشی و وقاتلین شهید فرخنده و ملا های حامی آنها و کسانیکه در چوکی های بالا چون   سیمین حسن زاده از این وحشی ها حمایت کردند باید مجازات شوند

****************************************

طوریکه هموطنان ما اطلاع دارند دوروز قبل در شهر کابل به زیر ریش عبدالله و غنی تعداد وحشی دست به جنایت نا بخشنودنی زدند و زن جوانی رابه نام فرخنده  به بهانه آتش زدن قرآنکریم  به قتل رساندند و بعدآ اورا آتش زدند و خانواده اش را در شب سال نو داغدار ساختند .

طوریکه از طریق فیسبوک شنیدم و خواندم در شاه دوشمشیره علیه رحمه یا اطراف آن یک ملای نا مسلمان قصد  فریب دادن  این خانم  را داشته است ، وقتی خانم فرخنده از ترس  فرار میکند وی قرآن را آتش میزند و در سرک برآمده صدا میزند که این خانم قرآن را آتش زده و در این وقت یک وحشی دیگر  فورا به فرخنده  خانم حمله میکند و بعد از لت و کوب اورا به قتل میرساند و مردم بی غیرت هم که همانجا بودند چیزی نمیگویند و حتی قوای امنیتی هم مداخله نمیکنند و پیش رویشان اورا آتش میزند و جان به حق تسلیم میکند.

خون خواهر شهید فرخنده پایمال شدنی نیست  و ملای وحشی و وقاتلین شهید فرخنده و ملا های حامی آنها و کسانیکه در چوکی های بالا از این وحشی ها حمایت کردند باید مجازات شوند.

اکنون نزدیک به یکسال میشود که دولت وحشت ملی به رهبری عبدالله و غنی رویکار آمده و میگویند دولت وحدت ملی ، نه از کابینه  شان خبری است  و نه امنیت کشور خوب شده است . آدم ربایی ، دزدی ، تجاوز به کودکان و فساد اداری و غیره و غیره زیاد شده آقایا ن عبدالله وغنی فقط کاری که کردند یک تعداد تفنکسالاران و دوستان خود را که  اضافه از ۶۰ نفر میشود بحیث مشاورین خود مقرر کردند. کشوری که مردمش نان ندارند بخورند و جای ندارند که بخوابند ۶۰ تا مشاور به چی کار است ؟ میتوانند معاش یکساله این مشاورین را یک فابریکه بسازند تا یک تعداد از هموطنان بیکار ما مشغول کار شوند تا لقمه ناتی بخانه شان ببرند.

همچنان  آنها هر روز به مسافرت اند و دالر های باد آورده شده را به خارج خرچ  میکنند و باقی مانده را به  بانکها انتقال میدهند که در آینده بدرد خود شان  و خانواده هایشان بخورد . طی سه دهه کارشان بردن دالر ها بوده است  . اکنون وظیفه این دونفر است که هر چه زود تر قاتل و یا قا تلین و حامیان این وحشی ها را بشمول این ملای نا مسلمان را در یک محکمه علنی محاکمه و به اشد مجازات برسانند و به مردم وعده بدهند که دیگر چنین جنایات تکرار نشود.

در اخیر سال نو ۱۳۹۴ خورشیدی و نوروز باستانی را به تمام هموطنان عزیز ، خواننده گان گرامی ، همکاران و فرهنگیان محترم و دوستان نهایت عزیز فیسبوک های ۲۴ ساعت از صمیم قلب تبریک میگویم و برایشان صحت ، سلامتی ، صلح و امنیت آرزو میکنم و امیدوارم که همۀ شان بدون تعصبات زبانی ، قومی ، مذهبی ، منطقوی و نزادی با هم متحد باشند.

از آنعده هموطنان گرامی ،همکاران محترم قلمی ، دوستان وعزیزانیکه تیلفونی ویا با ارسال کارتهای مقبول ، پیام ها ، ایمیل ها و نامه ها ، آغاز سال نو ۱۳۹۴و نوروز باستانی  را تبریک گفته اند صمیمانه تشکر و اظهار سپاس نموده برایشان صحت و پیروزی آرزو میکنم ، امیدوارم سال نو ۱۳۹۴، سال پر از فیض ،سال صلح و آرامش  درکشور عزیز ما افغانستان و  سرتا سر جهان باشد.

هر روز تان نوروز – نوروز تان پیروز

با عرض حرمت

مهدی بشیر ، مسؤول سایت انترنتی۲۴ ساعت

 

۸ پاسخ به “سال نو ونوروز باستانی به همه مبارک”

 1. شهلا لطیفی گفت:

  بهار شما مبارک باد و به امیدی یک سال بهتر!

 2. عبدالله هروی گفت:

  جناب محترم آقای مهدی بشیر عزیز ، از همه اولتر بشما سال نو ۱۳۹۴ تبریک میګویم و نوشته تانرا در مورد به شهادت رسیدن خواهر ما خانم فرخنده خواندم و نهایت متاثر شدم و لعنت خدا بر این ملای وحشی و جنایتکار و دیګر جنایتکارانی که اورا به قتل رساندند و بعدا در آتش سوختاندند و از این خواهر مسلمان ما فقط کمی خاکستر مانده بود و متاسفانه هیچ مردی در آنجا پیدا نشد که مانع این جنایت شود . ما خود را مرد میگویم و باید این نام را از بالای خود برداریم . اکنون دولت افغانستان باید این جنایتکاران و فاتلین را بشمول کسانیکه از این ملای کثیف حمایت کردند مانند ملا نیازی و معین وزارت فرهنگ که اورا باید بی فرهنگ خطاب کرد به جزای اعمال شان برساند و قاتلین وملا نا مسلمان را به اشد مجازات برساند. تشکر از شما برادر محترم . زنده باشید .

  • admin گفت:

   برادر گرامی آقای عبدالله جان هروی ، تشکر از نوشته زیبا تان . منهم با شما همنوا هستم ، روح این خواهر عزیز ما شاد و جنتها نصیبش و به بازماندگان شان صبر جمیل آرزو میکنم. واز مقامات امنیتی و قضایی تقاضا میکنم که تمام عاملین این جنایت را به اشد مجازات برساند. شما زنده باشید. مهدی بشیر

 3. زرعونه خلیلی گفت:

  برادر محترم آقای محمد مهدی بشیر ، با عرض سلام و ادب سال نو را بشما و هموطنان عزیزم تبریک میگویم . نوشه واقعی تانرا در سایت وزین ۲۴ ساعت و فسبوک مطالعه کردم و خیلی متاثرشدم و قدرت نوشتن را ندارم که چطور یک ملای بی و جدان بخاطر نفس شیطانی خود یک خانم جوان و مسلمان را که درس اسلامی را خوانده و از سلام وقرآن از ما بهتر میداند و او را به جرم کافر بودن و سوختن قرآن لت و کوب میکنند و بعدا زیر موتر میکنند و آتش میزنند . و اورا به شهادت میرساند. خیلی معذرت میخواهم که این طور مینویسم .باید به عرض برسانم که در کابل خصوصا در جای که این حادثه به وقوع پیوست یک مرد پیدا نمیشد که مانع شود و حتی اکر کشته میشد از خود یک نام به یاد گار میکذاشت و یک قهرمان بود . وای به خال این دولت واین قوای امنیتی که در آنجا حاضر بود و هیچ عکس العملی از خود نشان نداد. جالب اینکه یک تعداد اشخاص که فکر میکنم حامیان این قتل اند مانند ملا نیازی متعصب و معین وزارن فرهنگ که یک خانم است. حیف این چوکی به چنین بی وجدانها . من بحیث یک زن ، یک مادر ، یک خواهر ، از دولت به اصطلاح وحدت ملی میخواهم که دیگر جرم ، جنایت ، و آدم ربایی بس است . لطفا جلو این و حشی ها را بگیرید. وقاتلین و حامیان خواهر ما خانم فرخنده را به اشد مجازات برسانید تا ما باور کنیم که واقعا دولت وحدت ملی است. از شما مسؤول سایت ۲۴ ساعت هم جهانی سپاس.

  • admin گفت:

   خواهر گرامی خانم خلیلی عزیز ، تشکر از شما . منهم سال نو را بشما و خانواده محترم و هموطنان عزیز در سراسر جهان تبریک میگویم و امیدوارم سال نو بدون جنگ و خونریزی باشد.
   خواهر محترم جهانی سپاس از گذر تان و نوشته عالی تان . شما درست نوشتید و من کاملا با شما همنوا هستم که بدبختانه در کشور ما طی سه دهه اخیر بیشترین جنایاتی که اتفاق افتاده توسط ملا ها بوده است و این واقعه هم حامل اصلی آن یک ملا نا مسلمان بوده و قاتلین خانم فرخنده هم یک تعداد جنایتکار و تفنکسالار بوده است . اکنون دولت عبدالله و غنی باید هر چی زودتر حاملین این جنایت را شخصا به اشد مجازات برسانند و معین وزارت فرهنک و ملا نیازی را هم جزا بدهد چون اینها هم طوریکه از حرفهای شان معلوم میشود در این حادثه از پشت پرده دست داشتند . روح خواهر گرامی ما شهید فرخنده شاد و خلد برین جایش . به خانواده محترمش و دوستان و اقاربش و زنان افغانستان تسلیت عرض میکنم و برایش مغفرت آرزو میکنم. شما زنده وسلامت باشید.
   مهدی بشیر

 4. حامد مهر گفت:

  سال نو خورشیدى رابه کارکنان سایت وزین ٢۴ ساعت صمیمانه تبریک میکویم . از خداوند موفقیت هاى بیشتر تان را تمنا می نمایم والتجأ دارم که سال مملو از صفا ، صمیمیت، صلح وارامى براى وطن وهم وطنانم باشد.

  • admin گفت:

   برادر محترم حامد جان مهر ، ضمن عرض سلام واحترامات منهم سال نو و نوروز باستانی را بشما و خانواده محترم و هموطنان عزیز از صمیم قلب تبریک عرض میکنم و برای همه سلامتی و سال خوشی را آرزو میکنم.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما